VISA TIESA APIE ELEKTRINIUS VIRDULIUS

Svarbu žinoti, į ką pirmiausiai žiūrėti, renkantis elektrinį virdulį. Svarbiausia  atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios pagamintas virdulio korpusas, kokia yra virdulio talpa, koks kaitinimo elemento tipas, kokie filtrai ir koks galingumas. Virduliai, kurių korpusas iš plastiko, nėra ilgaamžiai. Jų tarnavimo laikas – maždaug pora metų. Perkant elektrinį virdulį, reikia žinoti, jog tas, kurio korpusas iš plastiko, bus pigesnis, bet ne ilgaamžis. Tokios garsios firmos kaip  Tiross siūlo plasmasinio tipo virdulį. Jeigu nesate nusistatę prieš plastiką, įsigysite virdulį, kuris turi plokščią kaitinimo elementą, nuimamą ir nesunkiai išvalomą nuovirų filtrą. Dangtelis užfiksuojamas. Virdulys yra trigubai saugus vandeniui užvirus. Yra lengvai veikiantis jungiklis su ergoekonomiška rankena. Kaitinimo elementas paslėptas, galingumas –  2200 W. Į tokį virdulį telpa pusantro litro vandens.

Piguperku.lt siūlo ir brangesnius elektrinius virdulius su nerūdijančio plieno korpusu, tokius kaip  ir panašius.su plokščiais kaitinimo elementais ir apsauga nuo perkaitimo.

Geri ir patikimi yra firmos austriški  Magitec  virduliai. Tokie virduliai tarnauja  ne vienerius metus, tai ne vienadienė prekė. Geriausiai rinktis šios ir kitų patikimų firmų virdulius. Kadangi pasirinkimas didelis, galima atsižvelgti ir į dizainą. Virduliai metaliniais korpusais prisitaiko prie bet kurių namų aplinkos. Juolab, kad spalvos būna universalios. Dažnai juodos arba juodo metalo. Jie ir negenda ilgai.

Dailiai atrodo keramikiniai elektriniai virduliai, papuošti įvariais ornamentais. Keramika niekada neišeis iš mados. Tai nuostabiausia, ką galima sukurti mūsų virtuvei. Ji yra gero skonio ir tikros prabangos pavyzdys. Pirkėjai, kurie ieško kažko naujo be jau žinomų firmų virdulių, neapsiriks, papuošę savo namus Ves electric elektriniu virduliu, kuris pagamintas iš keramikos ir ypač saugo aplinką. Visi žinome, kiek žalos atneša plastikas, nors virduliai tokiais korpusais ir pigesni. Tačiau jei žiūrėsime tik pigumo ir rinksimės tai, kas nėra sveika, pralošime daug daugiau. Verčiau sumokėti šiek tiek brangiau, bet įsigyti ir sveiką, ir išoriškai patrauklų virdulį. Jis džiugins ryškiomis detalėmis iš išorės, o viduje spindės baltumu.

Toks virdulys užverda taip pat kaip ir kiti elektriniai. Skirtumas tas, kad jame nuosėdos tiesiog nesusikaupia, o veikia jis tyliai, nes turi storesnes sieneles negu kiti virduliai.  Svarbiausia, kad tokie virduliai visiškai netoksiški. Jie nėra dideli ir ypatingai galingi, tačiau patogūs naudotis ir valyti.

Vis labiau populiarėja vokiški Texet elektriniai virduliai. Jie ypač praverčia biuruose, kur kavą ar arbatą geria daugiau žmonių. „Texet “ turi dvigubas sieneles, todėl vanduo taip greit neatvėsta. Korpusas yra pagamintas iš nerūdijančio plieno. Jungiklis šviečia, o kontaktinis padėklas sukasi 360° kampu. Spalva – metalinio plieno. 

NORINT ĮSIGYTI GERĄ ELEKTRINĮ VIRDULĮ

Senieji rusiški virduliai, vadinamieji „samovarai“ šiandien naudojami kaip savotiška namų egzotika. Kas tokių neturi, naudoja kitokio tipo paprastus virdulius, kaitindami juos ant viryklės. Dažniausiai jų pagrindas pagamintas iš tokių medžiagų, kurios ilgiau išlaiko šilumą. Elektriniai virduliai turi būti tokie, kad konkuruotų su virimo aparatais, ypač kai gaminama kava. Vandenį juose šildo kaitinimo elementas, pramintas „gyvatuku“. Būna termometras, kuris vandeniui užvirus nusiunčia signalą ir virdulys išsijungia automatiškai.Virduliai yra skirtingo galingumo. Šiandien populiariausi tokie, kurių galingumas 1000-2000 W. Energijos suvartojama nedaug, nes vos per kelias minutes galima užvirinti kelis litrus vandens. Tai daug patogiau, negu vandenį virinti ant viryklės.

Renkantis elektrinį virdulį svarbiausia yra jo korpuso medžiaga, talpa, koks yra kaitinimo elementas, koks filtras ir koks virdulio galingumas. Pigiausi yra plastikiniai elektriniai virduliai, tačiau ir tarnauja jie ne ilgiau kaip dvejus metus, o kai kada – ir dar trumpiau. Perkant pigų plastikinį virdulį smarkiai rizikuojama, nes vandeniui užvirus kartais jaučiamas stiprus plastiko kvapas, o vandenyje susidaro baltos nuosėdos.

Geriau rinktis virdulį, kurio korpusas –  ir vidaus sienelės -iš metalo, nes plastikas po daugkartinio virdulio naudojimo vandenyje skyla ir nuodingos medžiagos patenka į žmogaus organizmą. Metaliniai virduliai ilgiau išsilaiko. Geriau nei plastikinis –  ir aliuminio virdulys. Paprastai į virdulį telpa du litrai vandens. Galima virti ir mažesnį kiekį, tuomet vanduo užvirs greičiau ir taupysis elektros energija.

Anksčiau buvo manoma, jog filtras gal ir nėra elektriniame virdulyje labai svarbus, nes vandens neišvalo, o tik padeda, kad į kavos ar arbatos puodelį nepatektų kalkių nuosėdos. Tačiau virdulių gamintojai jau paneigė šią nuomonę.

Perkant elektrinį virdulį, reikia atkreipti dėmesį į kaitinimo elementą. Jis gali būti spiralinis ir diskinis. Diskinis yra dengtas, todėl vanduo greičiau įkaista. Spiralinis įkaista lėčiau, bet virdulys kaisdamas nekelia triukšmo. Vanduo turi būtinai apsemti spiralę.

KAIP PRIŽIŪRĖTI ELEKTRINIUS VIRDULIUS

Žmonės neperka brangių virdulių, o dažniau įsigyja pigesnius arba vidutinio brangumo, todėl turi nuolat kovoti su kalkių nuosėdomis. Jų susidarymui pagrindinę įtaką daro kalkėtas vanduo iš čiaupo, kurį naudojame kavai ar arbatai virti. Jei nors kartą per porą mėnesių išvalytume kalkes iš virdulio, jis  negestų taip greit. Svarbiausia valant virdulį nepakenkti savo pačių sveikatai. Yra keletas būdų, kaip išvalyti kalkes. Pvz, siūloma į virdulį įpilti puodelį acto ir pusę puodelio vandens, užvirinti ir palikti maždaug valandai.  Po to reikia skystį išpilti ir tris kartus prietaisą išskalauti vandeniu, kad neliktų acto kvapo. Tik po to galima virinti vandenį kavai ar arbatai.

Jei nenorime acto dėl jo specifinio kvapo, kurį nėra taip lengva pašalinti, galime naudoti kad ir citrinos sultis. Jos irgi gerai valo nuosėdas. Nuosėdoms pašalinti užtenka pusės puodelio sulčių. Citrinos sultimis reikia virdulį išplauti.. Kai kas naudoja citrinos rūgštį. Jos įberiama į vandenį, užvirinama ir paliekama dviems-trims valandoms. Po to reikia gerai išplauti virdulį.

Galima naudoti ir sodą. Įbėrus jos į vandenį  reikia palikti 15 minučių. Nuosėdoms pašalinti tinka ir nelabai didelį kiekį vandens užvirinti su geru šaukštu druskos.

Teigiama, jog kalkių nuoviras gerai valo coca-cola gėrimas. Įpylus  coca-colos patariama įpilti vandens. Gerai šalina ir kalkes ir rūdis. Kalkėms atsikratyti kai kas įmeta į vandenį bulvių žievelę ir virdulį užvirina.

Tai yra natūralios nukalkinimo priemonės, kurių vis dažniau griebiasi šeimininkės.  Tačiau yra žmonių, kurie arba nežino, kaip jomis naudotis, arba tiesiog nenori gaišti laiko, nes parduotuvėje pirkti valikliai išvalo greičiau. Gal jie ir nekenktų, nes juk virdulį valome ne kasdien, tačiau bėda, jog nežinome, kaip tokią priemonę dozuoti. Etiketės nesivarginame skaityti, o dar blogiau kai ji būna iš viso neįskaitoma. Tikriausiai nedaugelis žino, jog virduliams ir kavos aparatams nukalkinti reikalinga skirtinga dozė.